Анонсований новий Raspberry Pi 2 – комп’ютер за $35

Бюджетний комп’ютер Raspberry Pi з часу свого дебюту в 2012 році став справжнім феноменом, і тепер, через 3 роки він повертається. Розробник пристрою – фонд Raspberry Pi, анонсував нову модель Pi 2.

Pi 2 так само дешевий, як і його попередник, настільки ж компактний і призначений в першу чергу для проектів, пов’язаних із експериментами з електронікою, навчанням дітей програмування та іншими освітніми ініціативами.

Нова модель має два ключових відмінності: процесор став набагато більш потужним, а кількість оперативної пам’яті збільшилася в два рази. Що не змінилося, так це ціна: комп’ютер як і раніше продається всього за $35.

Якщо більш конкретно – Pi 2 працює на чотирьохядерному процесорі ARMv7 з тактовою частотою 900 МГц і включає в себе 1 ГБ оперативної пам’яті. На оригінальному Raspberry Pi стояв одноъядерный ARMv6 з частотою 700 МГц і 512 МБ оперативної пам’яті.

Комп’ютер також має чотири USB-порти, його пам’ять зосереджена в MicroSD карті, і все це уміщається на невеликий зеленої платі. За словами фонду, нове залізо дозволить істотно збільшити продуктивність пристрою.

Microsoft вже оголосила, що Raspberry Pi 2 також безкоштовно отримає нову версію своєї операційної системи – Windows 10.

(via)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *