Android назвали найбільш вразливою операційною системою 2019 року

Але все йде за планом.

Сервіс TheBestVPN опублікував звіт про уразливості популярних операційних систем та програм. За даними дослідження, за 2019 рік лідером за потенційно небезпечних вразливостей стала Android, в цій системі за рік виявили 414 загроз. За нею йдуть на базі Debian Linux і кілька версій Windows, інструменти Adobe Acrobat і панель управління веб-хостингом cPanel.

Android назвали найбільш вразливою операційною системою 2019 року

Всього ж за час спостережень на Android зафіксували 2 563 уразливості. Більше тільки у Debian — 3 067 за останні 20 років. Для порівняння, iOS на 8 місці (1 655 вразливостей). У той же час, в рейтингу за 2019 рік мобільна ОС від Apple не потрапила навіть у першу двадцятку. Тим не менше, представник Google прокоментував цей звіт наступним чином:

На ділі ж боятися такого великого числа вразливостей не варто. Багато з них походять не від Android як такої, а від виробників і навіть постачальників компонентів. Наприклад, нещодавня масова вразливість Android-смартфонів з процесорами MediaTek була пов’язана не з операційною системою, а прошивкою процесора. Крім того, не всі експлойти однаково небезпечні і представляють реальну загрозу користувачам.

Цей звіт лише підкреслює, що при виборі смартфона варто звертати увагу на виробників, які регулярно випускають оновлення безпеки. В цьому відношенні, на думку 9to5Google, лідирують смартфони Google і Samsung, які отримують патчі безпеки щомісяця — причому навіть самі бюджетні моделі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *