2 січня – Ігнатьєв день. У цей час можна дізнатися точну погоду на серпень і на найближчі дні: робочі прикмети давніх слов’ян

Ще в давні часи 2 січня відзначали Ігнатьєв день. У цей час наші пращури погоду дізнавалися не тільки на найближчий час, але і на останній місяць майбутнього літа.

Як визначити погоду 2 січня

Наші предки вірили, що погода 2 січня точно така ж, як і в майбутній серпень. Так, якщо в цей день небо ясне, то і в останній місяць літа слід очікувати суху погоду, а от дощ і мокрий сніг обіцяють опади у період активного збирання врожаю.

Спостерігаючи за погодою 2 січня, слов’яни знали про те, що іній на деревах у цей час віщував ясну погоду в найближчі дні. Щебетання птахів в цей день ніхто не бажав чути, адже якщо воно долинало, то це означало лише наближення суворих заморозків.

Вважалося, що за станом неба 2 січня можна було визначити врожайність майбутнього року. Так, якщо воно було ясним і зоряним, наші предки раділи, адже це говорило про те, що в кінці літа буде зібрано добрий врожай, якщо ж воно було похмурим, то предки готувалися мало не до голоду, так як овочі, фрукти і злаки, зібрані з ділянок, вважалися основною їжею простих селян.

2 січня – особливий день. Вважалося, що люди, народжені в цей час, протягом всього свого життя будуть прив’язані до рідного дому і ні за яких обставин його не покинуть.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *